آزمایش بسیار جالب با کودکان+ویدئو

کنترل اراده می تواند رمز موفقیت باشد.

بر طبق نتیجه تحقیقات اخیر بر روی ۱۰۰۰ کودک که از سنین پایین تا سن ۳۲ سالگی مورد آزمایش قرار گرفتند، کودکانی که در همان سنین پایین نشان هایی از اراده داشته اند در سنین برزگسالی نه تنها کمتر به سمت اعتیاد و خشونت کشیده می شوند، بلکه سلامت تر و ثروتمند تر از همسالان خود با اراده کمتر هستند.

در این آزمایش از کودکان خواسته می شود تا به مدت ۱۵ دقیقه تحمل کنند و شیرینی که به آنها داده می شود را نخورند، در صورتی که موفق شوند، یک شیرینی دیگر به آنها داده می شود ولی اگر شیرینی خود را قبل ۱۵ دقیقه بخورند، از شیرینی دیگر خبری نیست.

کنترل اراده در دوران کودکی تاثیر به سازی دارد بر اینکه در دوران نوجوانی و جوانی به دنبال اعتیادهای گوناگون و یا سومصرف سیگار نرویم. این آزمایش منبع عظیمی از داده ها را در اختیار محققان در رشته های وابسته به آن قرار داد.در واقع کودکان فقیر که کنترل اراده قوی دارند، در آینده و بزرگسالی برای درآمد عالی عملکرد بهتری از سایر همسالان خود خواهند داشت..

+ لینک ویدئو در یوتیوب

+ پیوند این مقاله به مجله تایم

یک فراکاو

عاشق روانشناسی و گفتگو درباره اون هستم. در ۱۴ سال گذشته با علاقه در حوزه وب با تمرکز بر روی موضوع روانشناسی فعال بوده و هستم. /// جهان بیمار و رنجور است/// دو روزی را كه بر بالین این بیمار باید زیست/// اگر دردی ز جانش برندارم ناجوانمردی است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا