1. یک فراکاو
  2. سنجه‌ها
  3. تست ۵ زبان عشق

تست ۵ زبان عشق

پرسشنامه خودکارآمدی شرر

تست ۵ زبان عشق برای افرادی که متاهل یا در رابطه عاطفی با یک پارتنر هستند را می‌توانید در یک فراکاو تکمیل و نتیجه آن را مشاهده کنید.

تست ۵ زبان عشق

مفهوم “پنج زبان عشق” توسط دکتر گری چاپمن مطرح شده است. او بیان می کند، پنج روش اساسی وجود دارد که شما توسط آن، می توانید عشق را به دیگران ابراز کنید و یا از آنها عشق دریافت کنید.

بسیاری از زوجین علی رغم سطح یکسان در میزان نیاز به عشق و تعلق خاطرشان، در حیطۀ ابراز عشق و محبت دچار تعارض اند. همینطور این تعارض ممکن است در سایر روابط (والد – فرزند، دوستان) علی رغم عدم اختلاف در نیاز به عشق و تعلق خاطر، همچنان وجود داشته باشد. از دیدگاه تئوری انتخاب اگرچه مفهوم نیازها بسیار مهم است، اما تنها عامل تعیین کنندۀ وجود یا عدم وجود تعارض در روابط نیست.

“خواسته‌ها” و یا “تصاویر مطلوب” مفهوم کلیدی دیگری است که می تواند تفاوت یا تضادش میان دو نفر، آنها را دچار تعارض کند. تصاویر مطلوب، خواسته های اختصاصی اند که ما برای ارضای نیازهایمان انتخاب می کنیم (به مفهوم “دنیای مطلوب” در قسمت “مفاهیم اصلی” در “تئوری انتخاب” نگاهی بیاندازید).شاید بتوان گفت پنج زبانِ عشق، خواسته ها و تصاویر اختصاصی ما برای ارضای نیاز عشق اند، که کاملاً منحصر به فرد می باشند.

تست ۵ زبان عشق زیر نیز دکتر گری چاپمن طرح شده است. این تست در دو فرم (در رابطه – مجرد) برای افراد بالای ۱۸ سال، طراحی گردیده است.

پروفایل “پنج زبان عشق”، اولویت‌های شما را در ارتباطات عاطفی‌تان، نشان خواهد‌ داد. همچنین نشان می‌دهد زبان عشقِ اصلی شما کدام است، به چه معناست، و چگونه شما می‌توانید از آن در ارتباط با فردی که دوست‌ش دارید استفاده کنید.

شما اکنون با ۱۲ عبارت در قالب ۵ دسته‌بندی مواجه می‌شوید. لطفاً عبارتی را که بهتر نشان می‌دهد که چه موقعیتی برای شما در رابطۀ عاطفی‌تان با ارزش‌تر است، را انتخاب کنید. امکان دارد، لطفاً از میان آن‌ها، عبارتی را که برای شما در بیشتر مواقع خواستنی‌تر است را انتخاب کنید.


تست ۵ زبان عشق، برای افراد بالای ۱۸ سال است.

نام شما
ایمیل
الف- از بین گویه‌های زیر، هر کدام که با شرایط شما هم‌خوان است، را انتخاب کنید: ترجیح می‌دهم که:

ب- از بین گویه‌های زیر، هر کدام که با شرایط شما هم‌خوان است، را انتخاب کنید: ترجیح می‌دهم که:

ج- از بین گویه‌های زیر، هر کدام که با شرایط شما هم‌خوان است، را انتخاب کنید: ترجیح می‌دهم که:

د- از بین گویه‌های زیر، هر کدام که با شرایط شما هم‌خوان است، را انتخاب کنید: ترجیح می‌دهم که:

و- از بین گویه‌های زیر، هر کدام که با شرایط شما هم‌خوان است، را انتخاب کنید: ترجیح می‌دهم که:

امتیاز شما به این نوشته:
3.2/5 - (11 امتیاز)
هم‌رسانی این مطلب:
پست‌های مشابه:
نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فایل‌های روانشناسی
تازه‌ترین مطالب
تازه‌ترین پرسشنامه‌ها