روانشناسی اقتصادی، بازنشر و رونوشت!

وبلاگ یک فراکاو به مدت 9 سال است که در حوزه روانشناسی فعالیت می کند. ما در این مدت فراز و فرودهای زیادی داشته ایم و هر روز برای ما تجربه ای گرانقدر بوده است.

نزدیک به 11 هزار بازخورد و دیدگاه و نیز 1/700/000 بازدیدکننده فعال تاکنون در وبلاگ یک فراکاو ثبت شده است. تلاش کرده ایم به دقت به پیشنهادها و انتقادات گوش فرا دهیم. رویکرد ما در سه سال اخیر ارائه اطلاعات تخصصی و کاربردی به جامعه روانشناسان و نیز دانشجویان این رشته بوده است.

بسیاری از امکانات آموزشی و کارگاهی در شهرهای بزرگ و مراکز استان ها می باشد و بسیار افرادی که به دلیل مشکلاتی از قبیل بعد مسافت و نیز مالی دسترسی به چنین امکانات رو نداشتند.

از چند ماه قبل به همین دلیل شروع به بازنشر – کارگاهی که در سایت های غیر تخصصی به فروش می رسیدند – فایل ها و کارگاه های تخصصی اساتید محبوب و متخصص روانشناسی رو کردیم.

نزدیک به سه ماه بازدیدکننده ای برای این بخش نداشتیم اما بعد از آن بسیاری از دوستان در شبکه های مجازی مطالب یک فراکاو را منتشر کردند و علاقه مندانی برای دریافتکارگاه ها از وبلاگ یک فراکاو بازدید کردند.

رونوشت آزاد روانشناسی

قیمت گذاری رو بین 11-6 هزار تومان داشتیم. چون معتقد بودیم که افرادی از یک فراکاو بازدید می کنند که متخصص و فارغ التحصیل رشته های علوم اجتماعی هستند. در همین زمان ما بازخوردهای زیادی از دانشجویان داشتیم که اگر ممکن است هزینه دانلود رو کاهش بدهید. به همین دلیل هزینه دانلود رو به پایین تر از 5 تومان کاهش دادیم تا دسترسی این عزیزان برای استفاده از دانش متخصصان روانشناسی و اساتید بزرگوار روانشناسی، آسان تر گردد.

اما در یک ماه گذشته با جستجو در اینترنت متوجه شدیم همانند نوشته های ما برای توضیح فایل ها و کارگاه ها، چندین سایت مختلف که از جمله سایت  دانشجو و … به کپی از یک فراکاو می پردازند و کارگاه ها رو در سایت خودشان منتشر می کنند.

خوب، بیشتر بازدیدکنندگان یک فراکاو فارغ التحصیل رشته روانشناسی و یا علاقمند به این رشته کاربردی هستند. نشر این کارگاه ها در یک فراکاو بیشتر مورد پسند جامعه فارغ التحصیلان رشته روانشناسی شده بود. اما با وجود این کپی کاری ها در سایت های غیرتخصصی، تصمیم گرفتیم که شاید برای همیشه از ایجاد دانلود این گونه فایل ها دوری نماییم.

مطالب این فایل ها و کارگاه ها برای پیشگیری از کاهش امتیاز وبلاگ یک فراکاو در گوگل، حذف نخواهند شد اما دیگر شما دکمه دانلود و دریافت این کارگاه ها رو در یک فراکاو نخواهید دید.

این دکمه دانلود در انتها هر مطلب درج شده بود.

در برگه دانلود مستقیم که به همین دلیل طراحی شده بود. هم اکنون تنها سه مورد وجود دارد که آن ها نیز بعد از مدتی حذف خواهند شد.

آینده کارگاه ها:

شاید در آینده رویکرد جدیدی داشته باشیم و به شکل خلاقانه ای به نشر مطالب تخصصی روانشناسی بپردازیم.

از همه اساتیدی که تمایل به نشر کارگاه های روانشناسی خود و یا حتی بخشی از کارگاه ها تخصصی روانشناسی در یک فراکاو دارند، دعوت به عمل می آوریم.

‫6 دیدگاه ها

 1. با سلام و آرزوي موفقيت براي شما
  فارغ التحصيل روانشناسي ام و نياز شديدي به كارگاه هاي طرحواره درماني دارم
  آيا خريد اين كارگاه از شما برايم مقدور است؟

 2. با سلام
  لطف دوباره این فایل های ارزشمند را در سایت قرار دهید و یا با پرداخت وجه برای من بفرستید چون به دلایلی در ان زمان موفق خرید نشدم. با تشکر

 3. ﺑﺎ ﺳﻼﻡ
  ﺑﻨﺪﻩ ﺑﻪ ﯾﺎﺩﮔﯿﺮﯼ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ ﺭﻓﺘﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﻘﺪﻣﺎﺗﯽ ﺗﺎ ﭘﯿﺸﺮﻓﺘﻪ ﻧﯿﺎﺯ ﺩﺍﺭﻡ ﻭﻟﯽ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭﮔﺎﻫﻬﺎ ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩ.ﻟﻄﻔﺎ ﺑﻨﺪﻩ ﺭﻭ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﭼﺠﻮﺭﯼ ﻣﯿﺘﻮﻧﻢ ﺍﯾﻦ ﻓﺎﯾﻠﻬﺎﺭﻭ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻢ
  ﺳﭙﺎﺳﮕﺰﺍﺭﻡ ﺍﺯ زحماتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا