خانه / راهنمای خانواده و اجتماع / مباحث اجتماعی / چگونه همسرم را به خود وابسته کنم؟
دوره آموزش روانشناسی در یک فراکاو

چگونه همسرم را به خود وابسته کنم؟

دانلود کارگاه های یک فراکاو:

++ کارگاه آموزشی درمان مشکلات جنسی (سکس تراپی)

++ دانلود کارگاه مشاوره ازدواج و خانواده

++ دانلود کارگاه طرحواره درمانی دکتر حمیدپور

++ دانلود دوره کاربردی درمان اختلالات اضطرابی

++ دوره تکمیلی درمان شناختی رفتاری اختلالات روانی

++ دانلود دوره درمان اختلالات روانی با رویکرد شناختی رفتاری – CBT :

++ دانلود دوره کاملا کاربردی درمان مشکلات جنسی زوجین و زوج درمانی

++ دانلود کارگاه بازی درمانی play therapy

===========================================

در این پست قصد دارم به چند نکته و شگرد در باب زندگی بپردازم. یه سری از مطالب را از سایت همدردی کپی کرده ام و مابقی را خودم نوشته ام برای تکمیل آن.

ابتدا درباره علاقه من کردن زنان به خود و در ادامه درباره علاقه من کردن مردان به خود.

مراحل و شگردهایی که مطرح می‏شود باید هر روز، مرور و تمرین شود. اگر در ابتدای کار، پاسخ مثبتی از همسرتان دریافت نکردید، اصلاً نگران نشوید و کمی صبور باشید.

برای مردان

در فیلم ** هفت زیبایی ** شخصیت اصلی که نقش آن را لورا جیان کارلو جیانی نی بازی می کرد، می گوید: ” هر زنی در جایی از درونش گونه ای شیرینی دارد. او ممکن است از بیرون تلخ به نظر برسد، مانند فنجان قهوه وقتی که شکر در ته آن فرو نشسته است. او نیاز به هم زدن دارد تا شکر را به لب های شما برساند.”

1- مطمئن شوید در هفته دست کم یک بار به زنتان می گویید او کیست، و شخصیت او همانی است که شما دوست دارید.

2- او را در آغوش بگیرید و به او بگویید: به عنوان انسان چقدر ارزش دارد.

3- به کارهای کوچکی که برای شما انجام می دهد توجه کنید و به وی بگویید آن ها را درک و سپاسگزاری می کنید.

4- قدم زدن با همسرتان و سفارش گل و شیرینی و کادو برای وی را هرگز فراموش نکنید. و هرگز در این فکر خطا نباشید که نمی توانید هدیه ای که مورد علاقه او است را تهیه کنید.

5- این فکر را به وی القا کنید که شما همواره لحظه شماری می کنید که تا بار دیگر وی را ببینید.

6- شاید شما این سخن را از زنتان شنیده باشید که می گوید: اگر به اندازه ای که به او می رسید به من نیز برسید ……

همسرتان  بیشتر وقت، انرژی و احترامی را که برای دیگران قائل می شوید و آن چه که برای او در نظر می گیرید را مقایسه می کند و همیشه شما هستید که باید تعادل را برقرار کنید.

7- بین موفقیت کاری و دوست داشتن همسرتان باید تعادل برقرار کنید.

8- همسرتان همیشه می خواهد که عشق خود را به او ثابت کنید . تقریبا” مانند این است که او همیشه می پرسد: تو چه کسی را بیشتر دوست داری؟

کارت را یا مرا؟

دوستانت یا مرا؟

مادرت یا مرا؟

بچه هایت یا مرا؟

سرگرمی ات را یا مرا؟

.

.

.

.

و بی شمار سوالاتی که در طی زندگی پیش می آید.

حال در ادامه خصایصی را ذکر می کنم که باید هر زنی درصدد باشد تا آن ها را پرورش دهد:

برای زنان

1. روزی چند بار از همسرتان تعریف کنید. وقتی به رفتارها و افکار خوب همسرتان توجه می‏کنید، در واقع او را تشویق می‏کنید رفتارها و نگرش‏های بهتری از خود بروز دهد. برای آنکه تعریف شما خالصانه باشد، سعی کنید ویژگی‏های مثبت را ببینید.

2. با همسرتان با مهربانی و صداقت صحبت کنید. می‏گویند «صداقت، رمز بزرگ موفقیت در زندگی است حتی اگر وانمود به صداقت کنید، باز هم موفقید.» گاهی صادقانه رفتار کردن در ابتدای امر دشوار است و خصوصا اگر احساسات منفی فراوانی نسبت به همسرتان داشته باشید؛ اما اگر به جای زخم زبان زدن و نفرت با همسرتان، صادقانه برخورد کنید، او را وادار خواهید کرد به حرف‏های شما گوش بدهد، شما را درک کند و در برابر شما پاسخگو باشد.

3. حتی اگر همسرتان شما را ناراحت کرد، سعی کنید آدم نازنینی باشید. باید سطح صبر و استقامت خود را بالا ببرید، تا مشکلات زندگی به حالت وخامت در نیاید.

4. گاهی اوقات مسائل را جدی نگیرید و به شوخی با آن برخورد کنید. بدخلقی باعث می‏شود همسرتان از شما فاصله بگیرد. تا جایی که امکان دارد شوخ‏طبع و خوش‏رو باشید.

به منظور آگاهی از علل بقا و پایداری از ازدواج و رضایت همسران از هم، پژوهشی انجام گرفته است. در این پژوهش 351 زوج که بیش از پانزده سال زندگی مشترک را پشت سر گذرانده‏اند مورد ارزشیابی قرار گرفته‏اند. در این تحقیق عمده‏ترین دلیل بقای زندگی مشترک را وجود روحیه و نگرش مثبت هر یک از طرفین ازدواج نسبت به همسر خود، ذکر کرده‏اند، و گروه بسیاری از این زوج‏ها اظهار داشته‏اند که «شوخ‏طبعی»، «خوش‏رویی» و «خوش‏خلقی» را خصایص مثبت همسرانشان بوده است که در بقای ازدواج آنها تأثیر بسزایی داشته است.

5. اگر شدیدا افسرده هستید و یا فکر می‏کنید مشکل شخصیتی دارید، در صدد درمان خود برآیید. صفات منفی شخصیتی باعث می‏شود برای همسرتان جذاب نباشید و همین علت کفایت می‏کند تا با شما همکاری و همدلی نداشته باشد.

6. احساس نیاز به همسرتان را در خود پرورش دهید. وقتی مرد احساس کند همسرش به او نیاز دارد، انگیزه پیدا می‏کند و نیرو می‏گیرد. وقتی که مرد احساس کند در رابطه زندگی، همسرش نسبت به او احساس نیاز نمی‏کند، به تدریج بی‏حوصله و بی‏حال می‏شود و با گذشت هر روز، نسبت به روابط زناشویی و زندگی خود، شور و اشتیاق کمتری از خود نشان می‏دهد. اما وقتی مرد احساس کند که مورد اعتماد همسرش است، نهایت تلاش خود را در جهت خشنودی و رفع نیازهای او انجام می‏دهد و مطمئن است که همسرش از تلاش او قدردانی می‏کند و در چنین حالتی، مرد نیرو می‏گیرد و از خود مایه می‏گذارد.

پس باید با عبارات و انجام کارهای روشن، نیاز خود را به همسرتان به او نشان دهید تا او هم انگیزه همکاری را پیدا کند.

اینها نکاتی است که با به کار بردن آنها در زندگی زناشویی، می‏توان به همکاری و همفکری دوجانبه‏ای دست یافت و کانونی گرم در کنار هم تشکیل داد.

مطالب وبلاگ در ايميل شما دريافت كليه مطالب وبلاگ بوسيله ايميل

تازه ترین مطالب یک فراکاو در ایمیل شما!

درباره ی sardabir

همچنین ببینید

مراسم زار در جنوب ایران

زار ؛ از بادهایی که سیاه‌پوستان را روانی می‌کند، چه می دانید؟ {به همراه کلیپ}

ارواح و به خصوص “ارواح خبیث” همچون تارهايی نامریی زندگی سیاهان و ساحل‌نشینان حاشیه خلیج ...

7 دیدگاه

 1. مطالبی که درج میکنی خیلی جالبه از مطالب خوبت ممنونم مثل اینکه قراربود پایان نامه های روانشناسی را درج کنی ولی یه چند وقتی هست که خبری نیست اگر برات مقدور هست حتما پایان نامه را درج کن از شما به خاطر کلیه مطالب ممنونم انصافا مطالب خوبی بود ومن واقعا استفاده کردم.
  ___________________________
  مدیر وبلاگ:
  باران عزیز تا یکی دو هفته آینده حتما” پایان نامه دیگری را درج می کنم.

  ممنون از اظهار لطف شما….

 2. مطالبتون خيلي خوب بو د اما كم بود بيشتر از اين دست مطالب بنويسيد حتي اگر امكان داشته باشه براتون برام ميل كنيد كه ازتون ممنون ميشم

 3. یه راه حل بدید که دیگه خواهر شوهرم توو زندگیم دخالت نکنه و شوهرم به سمت من بیاد

 4. سلام من همه این کارارو سعی میکنم و دیوونه وار عاشق همسرمم ولی حس میکنم اون دوسم نداره چیکار کنم دیگه؟وقتی مشکلی دارم میگه مشکل خودته چطور بگم اون خودشو با من ما نمیدونه دقیقا برعکس من

 5. یه راه حل بدید که دیگه خواهر شوهرم توو زندگیم دخالت نکنه و شوهرم به سمت من بیاد

 6. سلام شوهرم خیلی وابسته به خانوادشه.اگه اختلافی بینمون پیش بیاد همش طرفداری خانوادشو میکنه. چکار کنم که به خودم وابستش کنم..تورو خدا راهنماییم کنید