دانلود درمان خیانت زناشویی با روش EMDR

دانلود درمان خیانت زناشویی با روش EMDR

هزینه دانلود:

۸,۹۵۰ تومان

امتیاز شما

خیانت زناشویی را می توان به سادگی نقض پیمان یا مفاد پیمان زناشویی دانست. این پیمان به صورت ضمنی شامل پیمانی برای تشریک مساعی در زمینه جنسی، عاطفی، اقتصادی، اجتماعی، امنیتی، روانی و حتی فرهنگی است، بنابراین هرگونه کوتاهی عامدانه یا سهوی در انجام این وظایف می تواند خیانت تلقی شود. مثلا حتی فکر کردن به شخص دیگری جز همسر، صحبت کردن هر روزه با او، پیامک زدن مداوم به او یا برقراری رابطه دوستانه مستمر از طریق چت کردن با او هم می تواند خیانت به همسر محسوب شود. حتی اگر فردی در ذهن خودش عاشق فرد دیگری جز همسرش باشد و آن شخص سوم هم از این عشق بی خبر باشد، باز هم نوعی خیانت در زندگی زناشویی رخ داده است.

خیانت زناشویی

بطور کلی ۳ نوع خیانت زناشویی و یا رابطه پنهانی وجود دارد:

خیانت عشقی:
یک رابطه پنهانی میباشد که در آن یک پیوند احساسی و جنسی صمیمانه میان یک فرد متاهل با فرد دیگری که همسر قانونی وی نمیباشد برقرار میگردد.

خیانت جنسی:
یک رابطه پنهانی می‌باشد که در آن یک فرد متاهل با فرد دیگری که همسر قانونی وی نمیباشد رابطه جنسی برقرار میکند. در این نوع رابطه عنصر علاقه و یا وابستگی احساسی وجود ندارد.

خیانت اینترنتی ( و نیز تلفنی):
شامل گفتگو و تبادل تصاویر و مشخصات یک فرد متاهل با فرد دیگری که همسر قانونی وی نمیباشد از طریق اینترنت و چت. محتوای گفتگوها و تبادل تصاویر و مشخصات عموما در رابطه با مسایل جنسی و صمیمانه میباشد.

خیانت زناشویی
روش EMDR درمانی پیچیده و تخصصی برای غلبه بر آثار ضربه عاطفی و تجارب ناراحت‌كننده آن است كه نخستین بار در ۱۹۷۸ از سوی روان‌شناسی به نام فرانسین شاپیرو مطرح شد. او متوجه شده بود كه نگرانی‌ها و استرس‌های وی با حركت چشمانش به طرفین كاهش می‌یابد.

دكتر شاپیرو از EMDR برای مقابله با نشانه‌های ناخوشایندی مانند اضطراب، گناه، خشم، افسردگی، ترس، اختلالات خواب، و بازگشت به خاطرات بد ناشی از واقعه‌ای تكان‌دهنده در گذشته استفاده كرد. این شیوه مستلزم بازخوانی واقعه یا رویدادی استرس‌زا از گذشته و برنامه‌ریزی مجدد ذهن و جایگزینی باورهای منفی با باورهای مثبت و آگاهانه‌ای است كه خود فرد انتخاب می‌كند.

ای.دی.ام.ار یک شیوه درمانی پردازش اطلاعات است که از 8 مرحله بهره می گیردتا بسیاری از عوامل تجربی آسیب شناسی را مورد بررسی قرار دهد. ای.دی.ام.ار ، تجربه های گذشته که اساس و پایه آسیب شناسی است را ارزیابی می کند و همچنین موقعیت های حاضر راکه احساسات ناخوشایند را رقم می زند، مورد بررسی قرار می دهد و باورها و عواطف و تجربیات مثبتی که برای سلامتی روانی و رفتارهای هنجار در آینده مورد نیاز است را رسیدگی می کند.

درمان EMDR برای چه مواردی مناسب است؟
به‌طوركلی اگر فشار روانی ناشی از وقایع و رویداهای سخت زندگی كاهش نیابد یا درمان نشود، فرد دچار احساس فقدان كنترل و درماندگی می‌گردد. حالتی‌كه از آن با عنوان اختلال استرس پس از سانحه یاد می‌شود. روش EMDR در درمان این فشارهای روانی بیشترین كاربرد را دارد.

محتوی فایل دانلود:
:::کارگاه درمان خیانت زناشویی:::
مدت زمان: یک ساعت
نوع فایل: zip
فرمت فایل اصلی:amr

هزینه دانلود: ۵۷۰۰ تومان

***** نکته مهم: برای خرید مجموعه بر روی دکمه زیر کلیک نمایید. بعد از خرید لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. لطفا پوشه اسپم را نیز بررسی کنید.

اطلاعات این فایل:
هزینه دانلود:

۸,۹۵۰ تومان

پیشنهاد یک فراکاو:
نتیجه‌ای پیدا نشد.
تازه‌ترین فایل‌های منتشر شده:
دانلود درمان خیانت زناشویی با روش EMDR
هزینه دانلود:

۸,۹۵۰ تومان