درمان افسردگی با رویکرد شناختی رفتاری CBT (دانلود کارگاه درمان افسردگی)

۱۴,۹۵۰ تومان

درمان افسردگی یکی از حوزه‌های تخصصی و کاربردی در روان درمانی است. افسردگی اختلالی است که در حوزه‌های مختلف زندگی و روانشناختی ما حضوری فعال دارد!

درمان افسردگی شدید نیازمند تخصص در این حوزه می‌باشد و مشاوران یا روانشناسان برای یادگیری درمان افسردگی نیازمند گذراندن دوره‌های تخصصی می‌باشد. داروهای ضد افسردگی اگرچه برای درمان افسردگی سودمند است و سبب بهبود وضعیت بیمار می‌شود، در بلند مدت فرد نیازمند روان درمانی می‌باشد تا وضعیت مراجع به ثبات بیشتری برسد.

در حال حاضر روانشناسان و مشاوران برای درمان افسردگی در حوزه‌های زیادی فعال هستند که برخی از آنان به قرار زیر می‌باشد:
درمان افسردگی فصلی، درمان افسردگی پس از زایمان، درمان افسردگی عشق و سوگ، درمان افسردگی کودکان و بزرگسالان و … .

دانلود کارگاه تخصصی و کاربردی درمان شناختی رفتاری افسردگی

افسردگی که “افسردگی بالینی” یا “اختلال افسردگی” نیز نامیده می شود یک دوره غم و اندوه است که شامل از دست دادن علاقه به چیزهایی می شود که پیش از این باعث خوشحالی یا لذت می شدند. این احساسات معمولا به همراه یک سری علائم و نشانه های روانی و فیزیکی هستند. ممکن است بیش از دو هفته افسرده باشید، یا بیشتر اوقات احساس ناراحتی کنید و علاقه ، لذت خود را در فعالیت های معمول از دست داده باشید ، یا همچنین علائم و نشانه هایی را حداقل در سه گروه زیر تجربه کرده اید.

::: نوشته‌ها و فایل‌هایی برای مطالعه بیشتر:

دانلود کارگاه آشنایی و درمان اختلالات خلقی و افسردگی

دانلود پروتکل کامل درمان فعال سازی رفتاری برای افسردگی

درمان افسردگی: مراقبت از خود در زمان افسردگی

دانلود کارگاه تخصصی و کاربردی درمان شناختی رفتاری افسردگی

تمام نشانه و علائم اصلی افسردگی

از نشانه های افسردگی می‌توان به علائم زیر نیز اشاره کرد:

تغییرات اشتها

مبتلایان به افسردگی در قالب مکانیسم مقابله، به کم خوری یا پرخوری روی می آورند. این تغییر اشتها می تواند منجر به کاهش یا افزایش وزن شدید شود.

اختلال در خواب

از علائم افسردگی باید به مشکلات خواب و بی خوابی اشاره کرد که در افراد مبتلا به افسردگی شایع است اما برخی از این افراد نیز بیش از حد معمول می خوابند.

کمبود اعتمادبه نفس

مبتلایان به افسردگی مدام در فکر کاستی ها و ناکامی هایشان هستند و احساس گناه و درماندگی شدید می کنند. افکاری مانند «من یه بازنده ام.» یا «دنیا جای خیلی ترسناکیه.» بر ذهن این افراد چیره می شود.

ناامیدی

افسردگی موجب می شود فرد احساس کند دیگر هیچ اتفاق خوشایندی در راه نیست. معمولا به دنبال این نگرش منفی، افکار خودکشی گرایانه بروز می کنند که باید بسیار جدی گرفته شوند.

درد در قفسه سینه

افسردگی می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد. همچنین در افرادی که در گذشته تجربه حمله قلبی داشته اند احتمال ابتلا به افسردگی بیشتر است.

دانلود پروتکل کامل درمان فعال سازی رفتاری برای درمان افسردگی

تغییرات حرکتی

برخی مبتلایان به افسردگی به لحاظ قوای جسمی تحلیل می روند یا دچار بی قراری حرکتی می شوند، مثلا ممکن است صبح خیلی زود بیدار شوند و ساعت ها در اتاق قدم بزنند.

خستگی و بی حالی

اگر احساس خستگی زیادی می کنید به گونه ای که قادر به انجام کارهای روزمره ی خود نیستید، حتی وقتی که خواب و استراحت کافی داشته اید، می تواند از نشانه های افسردگی باشد.

احساس درد در عضلات و مفاصل

زندگی کردن با دردهای مداوم احتمال ابتلا به افسردگی را افزایش می دهد ؛ همچنین افسردگی نیز می تواند باعث ایجاد درد در بدن شود. احتمال ابتلا به دردهای مکرر در افرادی که افسردگی دارند سه برابر بیشتر از افراد معمولی است.

عدم تمرکز

برخی مبتلایان به افسردگی حاد قادر به تمرکز نیستند. گاهی این افراد در روزنامه خواندن یا دنبال کردن ماجراهای سریال های تلویزیونی نیز دچار مشکل می شوند و تصمیم گیری ها، حتی تصمیمات پیش پا افتاده، برای شان دشوار می شود.

درمان شناختی رفتاری افسردگی

اطلاعات مجموعه کاربردی و تخصصی درمان افسردگی:

  • مدت زمان فایل: ۷ ساعت و ۲۱ دقیقه
  • فرمت فایل صوتی: MP3
  • فرمت فایل فشرده: ندارد
  • هزینه دانلود: ۱۴۹۵۰ تومان

دانلود فوری این مجموعه – افزودن به سبد خرید

دکمه بازگشت به بالا