تجاوز به مردان در کودکی، انتخاب زنان چاق در بزرگسالی!

تحقیقات جدید در حوزه روانشناسی حاکی از آن است که، مردانی که تجاوز جنسی، بدرفتاری یا رویدادی استرس زا را در دوران کودکی تجربه کرده اند در بزرگسالی برای ازدواج بیشتر به سمت زنانی می روند که چاق و هیکل بزرگتری داشته باشند و از تراکم توده بدنی بیشتری برخوردار باشند.

13494638771

بر اساس پژوهش های تیم تحقیقاتی خانم جیسون فلچر از دانشگاه ییل در آمریکا هر چه افراد در دوران کودکی بیشتر در معرض انواع استرس ها و تجارب سخت مانند سوء استفاده، غفلت، سوء رفتار، وضعیت اجتماعی و اقتصادی، و دیگر عوامل قرار بگیرند در زمان انتخاب همسر بیشتر به سمت زنانی با توده بدنی بالا گرایش پیدا می کنند.

در مقابل این پژوهش، تاریخچه دیگر تحقیقات نشان می دهد که زنان بر عکس مردان با چنین سابقه کودکی مشابه ای به سمت مردان با توده بدنی کم گرایش پیدا می کنند. و بیشتر مردانی لاغر اندام را به عنوان شریک زندگی خود در آینده برمی گزینند.

فلچر معتقد است که با توجه به کمبود منابع تحقیقی در این زمینه، در آینده امکان بیشتری برای نوع انتخاب در زندگی زناشویی و ازدواج و تعیین دلیل انتخاب همسر فراهم خواهد شد. و نیاز به پژوهش بیشتری در این زمینه است.

منبع: Goodtherapy

یک فراکاو

عاشق روانشناسی و گفتگو درباره اون هستم. در ۱۴ سال گذشته با علاقه در حوزه وب با تمرکز بر روی موضوع روانشناسی فعال بوده و هستم. /// جهان بیمار و رنجور است/// دو روزی را كه بر بالین این بیمار باید زیست/// اگر دردی ز جانش برندارم ناجوانمردی است

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا