دانلود کتاب های روانشناسی

دانلود کتاب قدرت عادت نوشته چارلز دوهیگ

چگونه عادت‌های مخرب را بشکنیم و عادت‌های سالم را پرورش بدهیم؟

کتاب قدرت عادت حدود ۶ هفته در لیست پر فروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار داشت.

یکی از داستان های جالبی که توی کتاب نقل شده مربوط به فروشگاه های تارگت هستش که روی اطلاعات خرید و عادت های خرید مشتری هاشون خیلی تمرکز دارن و با توجه به این عادات خرید حدسهایی رو در موردشون میزنن. و حدس میزنن که مشتری الان به چه محصولی نیاز داره و تبلیغ همون محصول رو برای مشتری میفرستن که روش تخفیف خورده.

توی یک برهه‌ای خیلی تمرکز کردن روی خانم‌های باردار. چون خانم‌های باردار به قول اون‌ها معادن طلا هستن. و با توجه به اینکه نمی شد همینطوری از مشتری ها پرسید که آیا باردار هستید و اغلب مشتری ها اصلا دوست ندارن که کسی متوجه این مطلب بشه خودشون یه ساز و کاری رو تدارک دیدن که طبق عادات خرید به این نتیجه برسن.

بعد از اینکه طبق این روش خانم های باردار رو تشخیص دادن و تبلیغ مختص خودشون رو هم بهشون ارائه دادن؛ یه روز یک آقایی با عصبانیت در حالیکه یکی از تبلیغ های شرکت تارگت که براشون آورده دستشه وارد میشه و میگه شما این تبلیغ رو برای دخترم که هنوز نوجوانه فرستادین، در حالیکه این مربوط به خانم های باردار هستش.خلاصه از اون مرد معذرت خواهی میکنن و میگن حتما اشتباهی رخ داده.

بعد از یکی دو هفته دوباره با اون مرد تماس میگیرن که ازش معذرت خواهی کنن ولی مرد میگه من باید ازتون معذرت بخوام مثل اینکه یک اتفاقاتی افتاده که من خبر نداشتم و دخترم حامله است.

و من خیلی برام جالب بود که اون ها چقدر کارشون رو دقیق انجام میدن در حالیکه پدر خانواده متوجه این مطلب نشده بود اونها متوجه شدن.

قدرت عادت (به انگلیسی: The Power of Habit) نام کتابی است که توسط چارلز دوهیگ در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. نام کامل آن «قدرت عادت؛ چرایی کارهایی که انجام می‌دهیم، در زندگی و کسب و کار» است. این کتاب که در زمینه بررسی‌های علمی شکل گیری عادت‌ها و تغییرات آن است، پس از نشر موفقیت‌های زیادی کسب کرد که حدود ۶۲ هفته در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار داشت. از طرفی در لیست تاثیرگذارترین کتاب‌ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت.
این کتاب به سه بخش تقسیم شده است و در مورد چرایی کارهایی که در زندگی و کسب و کار انجام می دهیم بحث می کند. بخش اول بر روی این موضوع تمرکز می‌کند که عادت‌ها چگونه در زندگی افراد ظاهر می‌شوند. این بخش در مورد عصب شناسی شکل‌گیری عادت، چگونگی ساختن عادت‌های جدید و تغییر عادت‌های قدیمی و روش‌ها بحث می‌کند.

چارلز دوهیگ در این کتاب به علمی اشاره می‌کند که در پس آن پرسش و چرایی درباره کارهای مختلف وجود دارد. در این کتاب وی تحقیقات علمی و اجتماعی را ترکیب کرده و می‌نویسد عادت با الگویی روانشناختی به نام «حلقه عادت» شروع می شود که سه فرآیند جداگانه دارد.

ابتدا نشانه یا انگیزه (سرنخ) وجود دارد که به مغز شما می گوید وارد مرحله اتوماتیک نسبت به رفتار خاص شود. بعد از آن، مرحله معمول یا روزمرگی (روتین) است و مرحله سوم، پاداش است؛ چیزی که مغز شما دوست دارد به یادآوری آن کمک کند و حلقه عادت شکل می‌گیرد‏.‏ تمرکز کتاب بر نحوه شکل گیری عادت ها در افراد، اثرگذاری و اثر پذیری از آنها و نیز کاربرد های سازمانی و اجتماعی آن است. خواندن این کتاب، صرف نظر از رشته و شغل تان، اکیدا توصیه می شود.‏

کتاب قدرت عادت


بهتر است این کتاب را برای تحلیل روان خودتان بخوانید تا دریابید که عادت‌ها چقدر ساده در زندگی‌تان جریان دارند و حواس‌تان به آن‌ها نیست. پس از مطالعه‌ی کتاب نه تنها به شناختی بهتر از خودتان و اعتیادهای روانی و رفتاری‌تان می‌رسید بلکه یاد می‌گیرید چطور آن عادت‌ها را کنار بگذارید و به سطحی تازه وارد شوید. این اثر بینش تازه‌ای از ساده‌ترین و پایه‌ترین موضوعات زندگی‌تان به شما می‌دهد.

 

دانلود کتاب قدرت عادت- نوشته چارلز دوهیگ

یک فراکاو

عاشق روانشناسی و گفتگو درباره اون هستم. در ۱۴ سال گذشته با علاقه در حوزه وب با تمرکز بر روی موضوع روانشناسی فعال بوده و هستم. /// جهان بیمار و رنجور است/// دو روزی را كه بر بالین این بیمار باید زیست/// اگر دردی ز جانش برندارم ناجوانمردی است

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا