مجموعه پاورپوینت‌ استرس و مدیریت استرس (۲۷ پاورپوینت)

۹ پاورپوینت مشاوره پیش از ازدواج+ 2 کتاب آموزشی

هزینه دانلود:

۹,۹۰۰ تومان

امتیاز شما

دانلود ۹ پاورپوینت مشاوره پیش از ازدواج به همراه ۲ کتاب آموزشی درباره مشاوره پیش از ازدواج

ضرورت و اهمیت مشاوره پیش از ازدواج

ازدواج مساله بسیار مهمی است که بسیاری از جنبه‌های مختلف زندگی فردی و اجتماعی انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. امروزه شمار روز افزون مواد طلاق موجب شده است تا صاحب‌نظران به فکر پیدا کردن راه حل‌هایی باشند که یک ازدواج موفق و سالم را فراهم ساخته و مانع از شیوع و افزایش آمار طلاق که یقینا عواقب بعدی آن بسیار دشوارتر و سخت‌تر است، شود.

ازدواج یکی از مهمترین تصمیمات تمام زندگی است. اما این تصمیم زمانی باید گرفته شود، که اطلاعات و دانسته‌های ما و تجربه و پختگی ما در برابر بزرگی این تصمیم اندک و ناتمام است. ازدواج موفق پایه و بنیانی عالی برای ایجـاد خـانوادهای شـاد و مـستحکم اسـت و «هیچ چیزی در جهان نمـیتوانـد زنـدگی انـسانها را شـادابتـر و بهتـر کنـد مگـر افـزایش ازدواجهای موفق» (دیوید میس، 2000). حتی استحکام یک کشور با اسـتحکام خـانوادههـا همبستگی دارد. (زابو).

امروزه تعداد زیادی از زوج‌ها متوجه شده‌اند که مشاوره پیش از ازدواج بسیار سودمند و کمک‌کننده است. زوج‌ها می‌توانند با صرف وقت برای روابط آینده با دید وسیع‌تری اقدام به ازدواج کنند. مشاوره قبل از ازدواج به آنها اجازه می‌دهد تا درباره سوالات مهم پیش از ازدواج پرس‌وجو کنند. بررسی مسائل فعلی و پیش‌بینی مواردی که ممکن است در آینده رخ دهند، درک بهتری درباره برقراری ارتباطی شفاف‌ در آغاز زندگی، به زوج‌ها می‌دهد.

دانلود ۹ پاورپوینت زوج درمانی

بررسی ملاک‌های ازدواج سالم در مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره قبل ازدواج در الویت اول به روشن ساختن ملاک‌هایی می‌پردازند که برای داشتن یک انتخاب مناسب در ازدواج ضروری هستند. عدم توجه به تعیین چنین ملاک‌هایی و ارزش‌گذاری و اولویت‌بندی نامناسب آنها اغلب موجب ناکامی‌های بعدی می‌شوند. بر این اساس در مشاوره پیش از ازدواج تلاش می‌شود ملاک‌های افرادی که قصد ازدواج دارند، بررسی شده و راهنمایی لازم در مورد نظر داشتن ملاک‌های مناسب ارائه گردد.
ویژگی‌های شخصیتی بسیار متنوع و متعدد هستند، اما برخی از آنها دخالت بیشتری در رضایت از زندگی مشترک دارند. مطمئنا فردی که بسیار به نظافت و تمیزی اهمیت قائل هست، نخواهد توانست با فردی که چندان در قید و بند این امور نیست زندگی موفقی داشته باشد.

از ویژگیهای مهم شخصیتی که تاثیر قابل توجه در این زمینه دارند می‌توان به درون گرایی و برون گرایی اشاره کرد. افراد درون‌گرا تمایل زیادی به گذراندن اوقات خود به تنهایی دارند در حالیکه برای افراد برون‌گرا تحمل چنین شرایطی بسیار سخت و آزار دهنده است. افراد درون‌گرا سرگرمی‌هایی چون مطالعه و … دارند در حالیکه افراد برون‌گرا در شرایط جمعی و سرگرم کننده لذت می‌برند مثل بازی‌های دسته جمعی.

چنین ویژگی‌هایی به تعداد زیادی وجود دارند که البته گاه همانی بودن ویژگی‌های طرفین و گاه ناهمسانی آنها می‌تواند فاکتوری برای ازدواج موفق باشد. به عنوان مثال ازدواج فرد درون‌گرا با فرد درون‌گرا موفق آمیزتر خواهد بود تا ازدواج درون‌گرا با فردی برون‌گرا.

۹ پاورپوینت مشاوره پیش از ازدواج+ ۲ کتاب آموزشی

اطلاعات مجموعه ۹ پاورپوینت مشاوره پیش از ازدواج+ ۲ کتاب آموزشی:

فرمت فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

فرمت فایل فشرده: ZIP

تعداد صفحه پاورپوینت: ۷۳۰ صفحه پاورپوینت

تعداد صفحه متنی : ۲۸۱ صفحه PDF

حجم فایل: ۲۷مگابایت

دانلود فوری این مجموعه – افزودن به سبد خرید

اطلاعات این فایل:
هزینه دانلود:

۹,۹۰۰ تومان

پیشنهاد یک فراکاو:
نتیجه‌ای پیدا نشد.
تازه‌ترین فایل‌های منتشر شده:
۹ پاورپوینت مشاوره پیش از ازدواج+ 2 کتاب آموزشی
هزینه دانلود:

۹,۹۰۰ تومان