دانلود کارگاه مشاوره تحصیلی (ویژه مشاوران کنکور) - قسمت اول

دانلود کارگاه مشاوره تحصیلی (ویژه مشاوران کنکور) – قسمت 1

دسته‌بندی:
مشاوره تحصیلی
هزینه دانلود:

۱۲,۷۵۰ تومان

5/5 - (10 امتیاز)

دانلود کارگاه مشاوره تحصیلی ویژه مشاوران محترم مدارس و موسسات آموزشی – قسمت اول –

محتوی کارگاه تربیت مشاور تحصیلی برای علاقمندان به کار در مراکز مشاوره ، مدارس و موسسات آموزشی بسیار کاربردی و مفید می‌باشد.

تعداد زیادی از کاربران یک فراکاو درخواست‌ انتشار فایل‌های تخصصی در حوزه مشاوره تحصیلی و مدرسه را داشته‌اند. گروه یک فراکاو جهت پاسخ به این درخواست، مجموعه چند قسمتی کارگاه تربیت مشاور تحصیلی را برای این دسته از علاقه‌مندان و در جهت توانمندسازی مشاوران تحصیلی مدارس و موسسات آموزشی در نظر گرفته است.

دانلود کارگاه مشاوره تحصیلی

در دوره متوسطه اول و دوم دانش‌­آموزان بسیاری وجود دارد که علی‌­رغم داشتن توانایی­‌های هوشی طبیعی، اما فاقد پیشرفت تحصیلی مناسب هستند و یا اینکه پیشرفت متناسب با تلاش را ندارند. به نظر می‌­رسد مشکلی که این گروه از دانش‌­آموزان با آن مواجه هستند فقدان آگاهی آنان از سبک یادگیری خود و فقدان مهارت کافی در برخی پیش‌­نیازها مانند مدیریت زمان، کاربرد راهبردها و مانند آن است. از سوی دیگر موضوعی که بسیاری از خانواده‌­های دارای دانش­‌آموز متوسطه با آن مواجه هستند نیازمندی به مشاوره جهت انتخاب رشته تحصیلی در دوره متوسطه و نیز کنکور ورودی به دانشگاه است. مجموع این موضوعات، تربیت روان­شناسانی که بتوانند مبتنی بر دانش نظری به ارائه مشاوره تحصیلی بپردازند را ضروری می­‌سازد.

پیشنهاد یک فراکاو:

مجموعه کامل پاورپوینت‌ مهارت های زندگی+۲۱ پاورپوینت

از کارشناسان مشاوره تحصیلی، انتظار می رود تا راهنمایی‌های لازم برای انتخاب رشته را برای دانش‌آموزان ارایه دهند. با این حال هنوز یک چهارچوب اصولی و روشمند برای مشاوره انتخاب رشته وجود ندارد و هر کسی با هر تجربه‌ای به صورت سلیقه‌ای اقدام به مشاوره می‌نماید. عدم وجود دوره‌های آموزشی برای توانمندسازی مشاوران در زمینه برنامه ریزی تحصیلی و انتخاب رشته این مشکل را تشدید کرده است. بر این اساس نیاز به ارائه دوره‌های آموزشی متنوع و تخصصی در این خصوص احساس می‌شود.

از فعالیت‌های مهم مشاوران مدارس، برنامه‌ریزی درسی و تحصیلی است. برنامه‌ریزی عبارت است از طرح تدابیری که بتوان به مناسب‌ترین شکل ممکن از منابع موجود برای نیل به هدف‌های مطلوب استفاده کرد. برنامه ریزی فعالیت مستمری است که نه تنها به مقصد، بلکه به روش رسیدن به مقصد و تعیین بهترین مسیر نیز توجه دارد. می‌توان گفت هیچ کاری بدون برنامه‌ریزی، فعالیتی کامل نخواهد بود، به ویژه مسائل درسی و تحصیلی که زمان در آن‌ها مهم است.

اگر یادگیرندگان بتوانند در زندگی تحصیلی از یک برنامه مناسب پیروی کنند و امور تحصیلی را در قالب آن تعریف کنند، نه تنها موفقیت تحصیلی خود را تضمین کرده‌اند، بلکه به فنونی دسترسی پیدا می‌کنند که بر سایر ابعاد زندگی شخصی و اجتماعی آنان تاثیر گذاشته و پیشرفت آنان در سایر زمینه‌ها را سرعت می‌بخشد. برنامه ریزی تحصیلی به روشن شدن اهداف کمک می‌کند، زمانی که فرد اقدام به تهیه یک برنامه تحصیلی برای خود می‌کند توجه بیشتری به اهداف برنامه مبذول می‌دارد، و این کمک می کند تا شناخت بیشتری از اهداف پیدا کند و آنها را دسته بندی می کند.

ارتقای مهارت عملی برای ارائه مشاوره تحصیلی ویژه مشاوران مدارس و موسسات آموزشی:

محتوی این قسمت کارگاه تربیت مشاور تحصیلی:

 • ابعاد سرمایه هر دانش‌آموز!

 • کاربرد مراحل یادگیری در مشاوره تحصیلی

 • ترتیب اولویت‌های برای دانش‌آموزان کنکوری

 • اهمیت و چگونگی بررسی ذهنیت دانش‌آموزان

 • شناخت اولیه، اطلاعات و اهداف دانش‌آموزان

 • سوالات و ترس‌های دانش‌آموزان در زمینه درسی

 • گام‌های برنامه‌ریزی درسی برای رسیدن به موفقیت

 • آموزش مدل اهمیت برنامه‌ریزی تحصیلی به کمک متافور

 • مقایسه کیفیت آزمون‌های مختلف کنکوری و برتری هر یک

 • راهنمای تهیه دفتر برنامه‌ریزی و اهمیت آن برای مشاور تحصیلی

:::: دانلود قسمت دوم کارگاه تربیت مشاور تحصیلی 

 دانلود کارگاه مشاوره تحصیلی - قسمت اول -

دانلود کارگاه مشاوره تحصیلی – قسمت اول -:

 • حجم: ۱۰۳ مگابایت
 • مدت زمان: ۳ ساعت و ۵۶ دقیقه
 • فرمت فایل: MP3
 • فرمت فایل فشرده: zip
 • هزینه دانلود: ۱۷۷۵۰ تومان

نکته مهم: لینک های دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. بر روی دکمه زیر کلیک کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

اطلاعات این فایل:
هزینه دانلود:

۱۲,۷۵۰ تومان

پیشنهاد یک فراکاو:
تازه‌ترین فایل‌های منتشر شده:
دانلود کارگاه مشاوره تحصیلی (ویژه مشاوران کنکور) – قسمت 1
هزینه دانلود:

۱۲,۷۵۰ تومان