درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد ACT

دانلود کارگاه درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد ACT

هزینه دانلود:

۱۸,۵۰۰ تومان

امتیاز شما

درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد ACT چیست؟

با توجه به پیشرفت و گسترش قابل ملاحظه رویکردهای درمانی در حوزه روانشناسی و تخصصی تر شدن هر چه بیشتر این رشته نیاز است افرادی که در این حوزه فعالیت میکنند یا تمایل به ورود و کار در این حیطه را دارند سطح اطلاعات خود را هر چه بیشتر در این زمینه بالا ببرند، که یکی از این رویکردها که در چند سال اخیر با استقبال قابل توجهی روبه رو بوده “رویکرد ACT” است.
درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش ACT مخلوطی از 4 رویکرد توجه آگاهی ، پذیرش ، تعهد و تغییر رفتار است. اساس درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد نظریه نظام ارتباطی (Relational Frame Theory: RFT) است. که حاصلی از موج سوم روان درمانی است که توسط استیون هیز و همکارانش در سال 1982 معرفی شد.

دانلود پروتکل های درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد ACT

واژه ACT در واقع برگرفته شده از:

Acceptance and Commitment Therapy”: ACT” است.

A: پذیرش افکار و احساسات و بودن در زمان حال

C: انتخاب جهتی ارزشمند

T: عمل کردن

اساسا ACT یک درمان رفتاری است: درباره عمل کردن. اول اینکه عمل ارزش‌مدار است. به عنوان مثال در زندگی به دنبال چه چیزی هستید؟ در قلب و فکرتان به چه چیزی اهمیت می دهید؟ و….. سپس می‌توانید از این ارزش‌های مرکزی برای هدایت کردن ، برانگیختن و الهام بخشیدن به تغییر رفتاری استفاده کنید.

پیشنهاد دانلود فایل‌های دیگر:
5 پاورپوینت درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد – اکت ACT
دانلود جلسات مایندفولنس – ( توجه‌آگاهی یا ذهن‌آگاهی )
دانلود پروتکل های درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد ACT
دانلود راهنمای فرمول بندی مورد در درمان پذیرش و تعهد ACT

دوم اینکه این روش درباره عمل ((توجه آگاهانه)) است: عملی که هوشیارانه انجام می‌­دهید با آگاهی کامل _کاملا باز نسبت به تجربیاتی که دارید و کاملا درگیر با هر آنچه انجام می­دهید. (ذهن آگاهی، توجه آگاهی، مایندفولنس)

رویکرد ACT اسمش را از یکی از پیام های مرکزی اش گرفته است: بپذیرید هر آنچه را که خارج از کنترل شخص شما هست و متعهد باشید به آنچه که زندگی شما را پر بار می‌­سازد.

درمان مبتنی بر  پذیرش و تعهد ACT بر مبنای این مفروضه است که اصلی ترین مشکلی که اکثر مراجعان با آن مواجه می شوند اجتناب تجربه ای است، که به اجتناب فرد از افکار، احساسات، حواس، و سایر رویدادهای خصوصی گفته می‌­شود.

اجتناب می تواند کاربردهای خاص خودش را در دنیای واقعی داشته باشد، مثل وقتی که یک نفر رانندگی در خیابانی که پل آن خراب شده است اجتناب می­کند یا از لمس یک اجاق داغ خودداری می کند. اما در زمینه افکار و احساسات، افرادی که تلاش می­کنند تا از تجربیات خصوصی اجتناب کنند، ممکن است به طور متناقضی آنها را افزایش دهند و منجر به انواعی از اجتناب شوند_ که حتی باعث ایجاد مشکلات بیشتری شود.

دانلود کارگاه آموزش درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد ACT

  • حجم: ۲۰۱ مگابایت
  • مدت زمان: ۷ ساعت و ۲۱ دقیقه
  • فرمت فایل: MP3

۱۸,۵۰۰ تومانافزودن به سبد خرید

اطلاعات این فایل:
هزینه دانلود:

۱۸,۵۰۰ تومان

پیشنهاد یک فراکاو:
تازه‌ترین فایل‌های منتشر شده:
دانلود کارگاه درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد ACT
هزینه دانلود:

۱۸,۵۰۰ تومان