کانال روانشناسی تلگرام یک فراکاو
تست ها و آزمون هاروانشناسی کودک

آزمایش بسیار جالب با کودکان+ویدئو

کنترل اراده می تواند رمز موفقیت باشد.

بر طبق نتیجه تحقیقات اخیر بر روی ۱۰۰۰ کودک که از سنین پایین تا سن ۳۲ سالگی مورد آزمایش قرار گرفتند، کودکانی که در همان سنین پایین نشان هایی از اراده داشته اند در سنین برزگسالی نه تنها کمتر به سمت اعتیاد و خشونت کشیده می شوند، بلکه سلامت تر و ثروتمند تر از همسالان خود با اراده کمتر هستند.

دانلود برترین فایل‌های روانشناسی

در این آزمایش از کودکان خواسته می شود تا به مدت ۱۵ دقیقه تحمل کنند و شیرینی که به آنها داده می شود را نخورند، در صورتی که موفق شوند، یک شیرینی دیگر به آنها داده می شود ولی اگر شیرینی خود را قبل ۱۵ دقیقه بخورند، از شیرینی دیگر خبری نیست.

کنترل اراده در دوران کودکی تاثیر به سازی دارد بر اینکه در دوران نوجوانی و جوانی به دنبال اعتیادهای گوناگون و یا سومصرف سیگار نرویم. این آزمایش منبع عظیمی از داده ها را در اختیار محققان در رشته های وابسته به آن قرار داد.در واقع کودکان فقیر که کنترل اراده قوی دارند، در آینده و بزرگسالی برای درآمد عالی عملکرد بهتری از سایر همسالان خود خواهند داشت..

+ لینک ویدئو در یوتیوب

+ پیوند این مقاله به مجله تایم

پیشنهاد یک‌فراکاو:

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک‌فراکاو

دانش‌آموخته رشته روانشناسی هستم و از سال ۱۳۸۵ تاکنون در یک‌فراکاو بوده‌ام. هم‌چنین علاقه‌ زیادی به دنیای وب و اینترنت دارم. زندگی و بودن در لحظه اکنون را دوست دارم. خیام: از دی که گذشت هر چه گویی خوش نیست /// خوش باش و ز دی مگو که امروز خوش است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن